ČLÁNKY

Rozhovor s víťazom ankety Hráč mesiaca November

Rozhovor s víťazom ankety Hráč mesiaca Október

Partia Mydlárik Martin 2154 – Miček Jaroslav 2087

Partia  Miček Jaroslav 2087 – Cibíček Jozef 2124

Literárne okienko

ROZHOVOR S VÍŤAZOM ANKETY

R: Jaroslav, blahoželám k Ti veľkolepému víťazstvu v novembrovej ankete!

J: Nuuaaa?!

R:Predpokladal si taký jednoznačný výsledok?

J: Chcem sa poďakovať týmto svojím rodičom za to, že ma tak dobre vychovali, že ma púšťali na šachy a podporovali po každej stránke, Klubu ELTRA Krompachy ktorý neskôr fúzoval s OŠK a vytvoril farmu v podobe "B teamu" za to, že ma herne vychoval a umožnil mi prestúpiť do Margecian a herne ďalej napredovať. Ďakujem aj všetkým, ktorí mi dali hlas a ďakujem v neposlednom rade hráčom OŠK že ma tak vrúcne prijali do svojho kolektívu. Ďakujem! Som veľmi šťastný, no ešte viac by ma potešilo, keby sa konečne začalo dariť mužstvu! Prejdem k otázke. Určite nie! Zdeno ako jediný, uhral výsledok v novembrovom dvojkole nad 50%, preto som sa domnieval, že väčšina hlasov pôjde jemu. Zrejme som mal dobré pomocné hodnotenie :-) ...

R:Dosiahol si niečo podobné v svojej doterajšej šachovej kariére?

J: Áno. Podobne krásne pocity som mal, keď ma pred pár rokmi háči OŠK prijali do svojho kolektívu! Bol to krásny a hrejivý pocit! Prajem Ti, aby si to raz zažil aj Ty Radovan!

R:Koľko hodín venuješ priemerne šachu v bežný deň?

J: Veľa... obávam sa ale, že kvantita ide na úkor kvality. Hranie blitziek a offline partii s pomocou počítača nemožno považovať za tréning. Aspoň u mňa nie. Je to len zábava. Na miesto toho by stačilo 1-2 hodiny denne pozrieť na šachovnici aspoň jednu komentovanú partiu, ktorá prešla až do koncovky, zamýšľať sa nad kritickými pozíciami a hráč musí napredovať! Každý, bez výhovorky na vek. Je to len o prioritách... prezradím, že týmto spôsobom (laptop bol v oprave) som sa asi 3 týždne pripravoval na turnaj v Piešťanoch a hralo sa mi tam veľmi dobre...

R.Kde si myslíš že je strop Tvojich šachových možností?

J: Tak tu sa nechám prekvapiť. Bude to záležať od toho, koľko a ako seriózne sa tomu budem venovať. Mávam aj obdobia, kedy o šach strácam záujem a to hlavne v lete. Vtedy si dávam 2-3 mesiace úplnú pauzu. S príchodom sezóny sa ale stále záujem vracia. Myslím, že môžem povedať, že šach je mojím zimným športom. Ale nazad k otázke, myslím, že som ho ešte nedosiahol a verím, že ešte zopár úspechov príde. A ak nie, môj život na tom nie je postavený, tak to hádam nejako zvládnem :-)

R:Aký máš názor na "blitzky" na internete?Ako podľa Teba vplývaju na výkonnosť v praktickom šachu?

J: Je to veľmi chytľavé a zábavné ale to je asi všetko. Či ovplyvňujú výkon v praktickom šachu, to je individuálne. U niekoho nie, v inom prípade môžu dokonca "kaziť" šachistu, ale pochybujem, že by akýmkoľvek spôsobom prispievali k napredovaniu.

R.Pôsobí podľa Teba pozitívne na dievčatá fakt, že si šachista ?

J: Táto otázka je formulovaná tak, ako keby bola napísaná o druhej ráno. Ale skúsim odpovedať. Žiadnej to ešte nevadilo. A poznám aj ženy, ktoré zbožňujú prepotené dresy a to keď si môžu zakričať na svojho "žrebca" z vypredaného hľadiska...

R:Vedel by si si predstaviť že máš vážny vzťah so šachistkou s vyšším Elom ako je Tvoje?

J: Už len predstava, že mám vážny vzťah ... ale raz to možno znova príde a v tom prípade by som si to vedel predstaviť veľmi dobre. Neviem si predstaviť nič krajšie na piatok večer ako s priateľkou otvoriť fľašu vína, set "blitziek" do 10 a kto prehrá, dá "zakefovať" ! Inak ja mám tak nízke ELO, že ich je tu na Slovensku ešte dosť. V prípade môjho veľkého záujmu, som ochotný klesnúť pod hranicu 2000. Už viem na čo budem myslieť dnes večer, keď budem zaspávať... (uzavretý ženský turnaj, 10 hráčok: Regina, Eva, Renata, Zuzana G., Sestry Machalové (Sorry Maslo) ... Víťazka berie mňa... pri rovnosti bodov si cena (ja) delí hráčky a všetky partie skončia remízou... )

R:Čo Ťa napadne pri slovnom spojení " Alkohol a šach" ?

J: I.F.(35) ... a ešte krátka poznámka... ide o to koľko alkoholu... pohár vína, patrí aj do života ale nočné žúrovanie a konzumácia na litre nepatrí ani do života, a už vôbec nie večer pred zápasom v 1.lige. Mne to určite neprospieva... je len jeden človek, ktorému to nezasahuje tú časť mozgu, ktorou hrá šach... Nebudem menovať kolegu z oddielu, iste všetci tušíte o koho ide... netreba si z neho brať príklad!

R:Kto je podľa Teba najlepší futbalista spomedzi členov šachového klubu OŠK Margecany?

J: Nechcem sa nikoho dotknúť, ale tu sa nedá odpovedať inak ako Foggi! Technika, ťah na bránu, periférne videnie, tvrdosť a presnosť strely, kondícia, obranné zákroky, prihrávka na jeden dotyk ale hlavne... hlavne je to osobnosť, ktorá okrem toho ešte dokáže okomentovať každý Váš dotyk s loptou a behom sekundy dokáže vyprofilovať tri situácie, ktoré by nastali keby ste s loptou urobili to, či ono... každý ho chce mať v tíme, ale to šťastie môže mať len jeden. Šachisti!!! Nevidel som všetkých hrať, ale musím vyzdvihnúť aj Tvoje freestyleove umenie. Čo si nebol v súťaži Slovensko má talent???

R: Čo odkážeš na záver svojim prvoligovým spolubojovníkom vzhľadom na blížiacu sa hektickú druhú časť súťaže?

J: Kľuud, o nič nejde. Meníme prioritu. Teho roku už asi na postup nepôjdeme, ale budúci rok to môžeme skúsiť z 2.ligy. :-) Priatelia prichádza nový rok v znamení OŠK. Rok 2009 je náš a spílime v poslednom kole aj Žilinu a pripravíme ich tak o postup!!!

R:Želám Ti veľa šachových úspechov a dík za rozhovor!J: Ja ďakujem za otázky a želám všetkým hráčom OŠK aj návštevníkom našej webovej stránky veselé Vianoce a šťastný nový rok!

         

Meno: Jaroslav Miček
Vek: 26
Stav: bez záväzkov, v dobrej kondícii
Záľuby okrem šachu: fitness, futsal, gitara, poznávanie, práca
Obľúbený hudobný interpret(kapela): Robbie Williams a v poslednej dobe Coldplay
Najkrajšia celebrita: ďakujem za kompliment
Najkrajšia slovenská šachistka: všetky
Šachový vzor: Norbert Zambor *
Obľúbené motto: "Som príliš dobrý na to, aby ma mala iba jedna žena!!!"
 
 * Mohol by som uviesť nejakého "drevorubača" zo svetovej špičky, ktorého vôbec nepoznám a neviem čo je to za človeka. Mohol by som uviesť A. Karpova, z ktorého knižiek som sa učil a ktorého herný štýl sa mi páči a frajerisko jeden, má so mnou aj fotku. Alebo napríklad Kasparova, ktorého som pokladal za stroj a veľmi som ho obdivoval. Alebo by som mohol vtipne poznamenať že Ivan Foglar a že nie len šachový, ale aj futbalový, tenisový, pingpongový, pokrový, golfový, šoférsky, kuchársky... (to ostatne platí). Ja som uviedol meno hráča, ktorý ma nepochybne svoje kvality, ale v prvom rade má svoje kvality ako človek. Hoci sa poznáme len krátko a nemal som veľa možností s ním tráviť čas aj po zápase, ale Norbie mi veľmi pomohol, hoci o tom asi ani nevie. V čase, keď som sa cítil na dne ako mladý človek, ktorý prvý krát zažil v živote veľké sklamanie, mi ukázal pravé hodnoty muža! "Skromnosť a pokora" ! Aj touto cestou sa mu chcem poďakovať! Skromnosť a pokora brácho !!! rispekt :-)

 ROZHOVOR S VÍŤAZOM ANKETY


R: Takže Norbert blahoželám Ti ešte raz k víťazstvu! Je ľahšie vyhrať alebo obhájiť?

N: V tomto prípade bola obhajoba jednoduchšia, stačilo vyhrať úvodné partie a súperi pomáhali naplno. Je mi jasné, že na zisk ďalšieho titulu
    "Hráč mesiaca" už podobná šuflikárčina stačiť nebude musieť.

R: Tentoraz si vyhral už ako ženáč. Ako vníma tento úspech Tvoja polovička?

N: Lucka je excelentný fanúšik, psychológ a manažér v jednom. Víťazstvu sa potešila naozaj úprimne slovami: "Ukáž? Jeeej! No vidíš!" Potom mi povolila
     auto na celý víkend, oba zápasy. A ešte aj obed navarila. Aj touto cestou jej chcem poďakovať za vytvorenie ideálnych podmienok pre šachy.


R: Pozoruješ po svadbe nejaké zmeny v štýle svojej hry či prístupe k partiám?

N: U nás sa svadbou navonok nezmenilo nič. Pribudol sľub pred Najvyšším a prstienky. Na štýle pracujem, skúšam rozširovať repertoár zahájení.
    Zaraďujem hlavné - principiálne varianty. Snažím sa držať 100 perc. životosprávu. A prestali ma lákať rýchle remízy.:)


R: Titul si veľmi tesne uchmatol pred nosom dvom večným talentom hladným po úspechu.(I.F. a M.P.) Čo im podľa Teba ešte chýba, aby mohli vyhrať anketu?

N: Na výhru v ankete stačí možno jeden vydarený blicák, jedno úspešné dvojkolo, možno jedna partia, ktorá rozhodne zápas a možno jedna nádherná
    obeť dámy. Ak nechceme čakať na náhodu, potom mi neostáva iné iba zopakovať staré známe a osvedčené: Pracovať, pracovať a pracovať! :)


R: Ktorá z dvoch Tvojich októbrových výhier v drese OŠK má podľa Teba vyššiu umeleckú hodnotu?

N: Umeleckú hodnotu nedosahuje žiadna, snáď len prvá s Papanetzom, v ktorej som naozaj umelecky niekoľkokrát vypustil výhru. V druhej partii pán Iršai
    nezvládol zahájenie, je po dlhšej šachovej pauze a ešte sa len dostáva do tempa. Prajem mu skorý návrat šachových síl.

R: Možno trochu predbieham a nechcem to zakríknuť. Trúfaš si dosiahnuť v ankete "zlatý hattrick" ?

N: Trúfam, veď máme pred sebou ešte celú sezónu. A súboje na diaľku s hladnými talentami majú svoje čaro:).

R: Odbočím.V korešpondenčnom šachu si dosiahol pred časom veľmi slušnú úroveň. Hrávaš ho ešte?

N: Áno, čisto z tréningových pohnútok. Často bývam lenivý, no prichádzajúce ťahy nútia venovať sa šachu pravidelne. Veľa práce odvedie počítač, ale baví
    ma hrať sa s pozíciami a analýza so strojom má svoj výukový potenciál. Hrávam 10-15 partií ročne, takže roboty neúrekom.


R: Má podľa Teba ešte budúcnosť v dnešnej počítačovej ére?

N: Áno, odpoveď dáva samotná prax, turnajov pribúda. Šachy, počítače a internet idú dohromady.

R: Prajem Ti veľa elánu do ďalších hlavne prvoligových bojov a ďakujem za rozhovor!

Dotazník:

         

Meno: Norbert Zambor
Vek: 33
Stav: ženatý
Ukončené vzdelanie: Personálny manažment, Prešovská univerzita
Materský oddiel: UPJŠ KE
Šachový vzor: nemám
Záľuby: šport, filozofia
Obľúbený športovec: obdivujem Viktora Korčného
Obľúbený hudobný interpret: povedzme Gott
Životné alebo šachové krédo: Ešte posledný krát vpred priatelia, ešte posledný krát vpred! Alebo telami našich mŕtvych múry upchajme. V čase mieru nič tak muža nezdobí ako skromnosť a pokora, ale keď Ti v ušiach víchor vojny zahučí, z baránka nech tiger stane sa a z očí Tvojich hnev nech srší na tých, čo oheň vzdoru rozdúchali!
/Shakespeare/
 
 

tabuľka bodovych ziskov jednotlivých hráčov v mesiaci október

    OŠK Margecany   Iné oddiely   Celkovo  
Súčasné ELO Meno Body Nárast ELO Body Nárast ELO Body Nárast ELO
2320F Norbie Zambor 2/2 +14 1/3 -14 3/5 0
2043F Maxík Pacholský 2/2 +10   2/2 +10
1887N Ratko Pacholský 1,5/2 +10     1,5/2 +10
1813N Peťuldo Sabol 1/1 +7   1/1 +7
1481N Gábina Staržecová 1/1 +7     1/1 +7
2036F Iváňuška Foglar 1/2 +1 2/2 +8 3/4 +9
2113F Zdendo Fenďa 1/3 -4     1/3 -4
1627N Jirko Miček 0,5/1 -4   0,5/1 -4
2042F Jurki Staržec 0/1 -5     0/1 -5
1789N Imriško Morávek 0/1 -7   0/1 -7
2022F Jarík Miček 0/2 -14     0/2 -14
2067F Maroško Kovaľ 0/2 -19 2/2 +21 2/4 +2
2031F Ládik Kovaľský 0/2 -21     0/2 -21
2145F Slávek Sremaňák 0/2 -25 1/2 +7 1/3 -18

 

Partia  Mydlárik Martin 2154 – Miček Jaroslav 2087

(S komentárom aktéra partie)

4.liga A1 Tempo 90min / 30 ťahov + 1 hod do konca partie

1.e4 (Napriek tomu, že s pozíciou po tomto ťahu som sa stretol už mnohokrát, asi 5 minút som premýšľal nad voľbou zahájenia a po zvážení všetkých faktorov od počasia po šachovú súpravu na ktorej sa hralo, som sa rozhodol pre ťah, ktorému som v príprave venoval najmenej času) e5 2.f4 d5 3.exd5 exf4 (Nechcel som sa veľmi púšťať do klasického varintu s 3. ... e4, keďže moje teoretické znalosti zahájenia sa skončili niekde v druhom ťahu, a tak volím menej hrávaný variant)4.Jf3 Sd6 5. Sb5+ c6 6.dxc6 bxc6 (diagram č.1)
diagram č.1
Pešiaková štruktúra čierneho pripomína ústa starej ženy, ale dáva celkom dobrú figúrovú hru po stĺpcoch a diagonálach a navyše pešiak na f4 komplikuje bielemu vývin čiernopoľného strelca. Navyše biely musí zasa ťahať strelcom. 7. Sc4 Je7 8. Jc3 (Jg5 Jd5) 0-0 9.0-0 Sg4 10.Je4 Sc7(Fritz vraví, že nebolo nutné ustupovať, ale ja som mal s tým strelcom už svoje plány) 11.d4 Jd7 12.c3 Jb6 13.Sd3 Jbd5 ?! 14. Da4!? (diagram č.2)
diagram č.2
tento ťah ma prekvapil, narušil moje plány a nechcel som strácať čas tvorením nových, tak som sa aj za cenu straty tempa vrátil Jb6 15.Dc2 Jg6 16.Sd2 Ve8 17. b4 Dd5 18. c4 (diagram č.3)
diagram č.3
Dh5 (Nešlo 18... Jxc4? napríklad  pre 19.Sxc4 Dxe4 20.Sxf7! Kf8 21. Dc5+ De7 22.Sxg6 s prechodom do koncovky, v ktorej čierny už asi veľa vody nenamúti. Navyše ťah v partii som mal aj v pláne.) 19. Se1?! (Súper sa asi bál série ťahov Sxf3, Jh4 a f3 ale vôbec sa nemusel, aj keď na druhej strane každý máme z niečoho strach... Jeho strelec na e1 teraz stojí nevhodne. Navyše súper sa dostáva do časovej tiesne.) Vad8  20.Jed2 Ve3 ?! (tento ťah ospravedlním iba tým, že som musel hrať rýchlo a že súper bol v časovke, inak by som hral asi Vežou na e7 alebo e6, z psychologického hľadiska bol ale ťah v partii asi najlepší) 21. Sf2 Vde8 22. a4 (diagram č.4)
diagram č.4

Vxf3?! (Správne bolo najprv 22. Sxf3!?) 23.Jxf3 Sxf3 24. gxf3? (24.Vae1! Týmto medziťahom by mal biely po problémoch. Asi by som musel hrať Vxe1 25.Vxe1 Jbd7(pre hrozbu Ve8+) 26. gxf3 Dxf3 s akou takou kompenzáciou za kvalitu. Po správnom 22... Sxf3 23. Jxf3 Vxf3 už nejde 24. Vae1? Pre jednoduchý návrat Vfe3. Mal som šťastie, že súper nevyužil moju chybu, dosť by ma mrzelo že hlúpe prehodenie ťahov by ma mohlo stáť celú doterajšiu námahu

Dxf3 25. Dd1 Dh3 26.Va2 f3 (diagram č.5)

 

diagram č.5
27. Se1? (Správne a jediné 27.Sg3 a teraz nie Sxg3 pre 28. Dxf3!! ale 27... f2+  a potom Sxg3 s dobrou kompenzáciou. )  Ve3 28. Vaf2 Jf4 29. a5 Jg2 30. Vxf3 Dxh2+ 31. Kf2 Sg3+ 0-1

 

Partia  Miček Jaroslav 2087 – Cibíček Jozef 2124

(S komentárom aktéra partie)

4.liga A1 Tempo 90min / 30 ťahov + 1 hod do konca partie

1.d4! d6 2.Jf3 f5 3.Jc3 Jf6 4.Sg5 g6 5.Sxf6 exf6 (diagram č.1) 6. e3 (vzhľadom na pešiakovu štruktúru čierneho, som sa rozhodol neotvárať pozíciu ťahom 6.e4, ako som pôvodne plánoval. Za úvahu stálo 6.d5!?, čo zhoršuje čiernemu vývin, a prípadne uvoľňuje pole d4 pre bieleho jazdca) d5 7.Sd3 c6 8.0-0 Sd6 9.Je2 0-0 10.c4 Se6 11.c5 Sc7 12.b4 g5 13. a4 (prirodzene pokračujem v nástupe na dámskom krídle, za úvahu stálo okamžité Dc2!) f4
diagram č.1
(diagram č.2) 14. Dc2! (14.exf4 Sg4!) fxe3 15. Sxh7+ Kh8 16. Sf5! (asi 20 minút som stratil premýšľaním nad 16. Dg6 Vf7 17. Jxg5 fxg5 18. Dxe6 Vxg7 19. fxe3 a našťastie som si všimol, že pole h2 je teraz 2x napadnute ) Sxf5 17. Dxf5 exf2+ 18.Vxf2 Kg7 19.Vaf1 Jd7 20. h4! Vh8
diagram č.2
(diagram č.3) 21.Jxg5!! Vxh4 (pripomínam že nasledujúcich 10. ťahov som musel odohrať v bleskovom tempe do prvej časovej kontroly, úplná katastrofa) 22. Je6!+ Kh6 23. J2f4 (Vf4!! Vyhráva okamžite) Sxf4 24. Vxf4 Vh5 (fritz hlási: biely dá mat 16tym ťahom, mne to nejako uniklo ...)
diagram č.3
(diagram č.4) 25. Vh4?! (Dg4!!) De8 26. Df4+?! (Dg3!! Mat v 3 ťahoch) Kh7 27.Vxh5?! (Dg3 Mat v 3 ťahoch) Dxh5 28.Vf3?! (Dc7!!) Vg8 29.Kf2 Vg4 30. De3 Dh4+ 31. Kg1 Ve4
diagram č.4
Ve4 (diagram č.5) v tejto pozícii sa prestalo „blicať“ !! (fritz hodnotí 0.00 a ja prehodnocujem ukončenie svojej šachovej činnosti zvažujem pestovanie bonsají) 32. Dd3 (jediné) Kg8 33.Jd8 Kf8 34. Vh3 Ve1+ 35.Kh2 Df4+ 36.Vg3
diagram č.5
(diagram č.6) nejde Dc1 pre 37.Vg8!! a mat v 2 ťahoch) Ve4 37.b5 Dc7? (Správne Db8 38.bxc6 Dxd8 39.cxd7 Dxd7 s nejasnou hrou, aspoň pre mňa) 38. Dxe4!! (začínam premýšľať, ktoré extraligové družstvo ma vezme na licenciu) Dxg3+ 39. Kxg3 dxe4 40. Jxb7 1-0
diagram č.6

 

 

Literárne okienko

O tom, že záujmy našich šachistov nie sú len jednostranne zamerané na šach, svedčí aj literárny pokus jedného z našich klubových spoluhráčov.

Hrozná noc (známejšie pod titulom Komár)

Bol bežný pracovný deň, resp. večer (cca 23.00). V televízii práve bežal film G.I. Jane (Demi Moore) a ja som ticho krájal zeleninu do svojho špeciálneho fitness šalátu. Bol som po ťažkom tréningu, a tak si vravím, že zjem ten šalát a idem spať. Potrebujem sa zotaviť, a keďže ráno idem do práce až na deviatu, tak sa konečne vyspím. Okolo polnoci som zalomil. Čosi po tretej hodine ráno mi ale okolo ucha preletel komár. Keďže nenávidím ten zvuk, a nechcel som byť doštípaný vravím si radšej ho zabijem. Tak som vstal, zažal svetlo, vzal do ruky papuču, chvíľu sa poobzeral a zbadal ho na skrini. Priblížil sa, ťapol, lenže komár ušiel. Kým som ho ďalších 10 minút hľadal, pomyslel som si, že keby som ho bol pred tým zabil, už som mohol ležať zasa v postieľke. Konečne som ho našiel, znova na skrini, zamieril, a plesol. „Sakra! Zase mi ušiel“, pomyslel som si. Keďže som ho nevedel nájsť, tak som nechal zažaté svetlo, a ľahol si a čakal kým priletí. Netrvalo dlho a už sa nado mnou vznášal. Nehybne som ležal a pozeral kam sadne. Sadol si rovno na môj vankúš, úplne ideálne. „Teraz alebo nikdy“, vravím si. Spomenul som si na všetky tie roky v posilňovni, na pár bojových umení, ktoré som istý čas navštevoval, plavecké výkony, futbal, bedminton, skrátka všetky športy,  ktorými som si budoval kondičku. Sústredil som sa ako pri prvom milovaní, chvíľa napätia a praaaaask!!! Môj úder bol taký rýchly, že som na stene mohol pozorovať  môj tieň ako nehybne leží. Chudák, ani nestihol zareagovať!!! Oproti rýchlosti komára však môj pohyb pôsobil iba ako spomalený záber na leňochoda. Od toho okamihu sa moja noc zmenila na lov! Na lov na superkomára!!! Vstal som, a vyzbrojil sa veľmi nebezpečnou papučou, a zošúlaným časopisom tabu. V očiach som mal nebezpečný zúrivý pohľad Vin Diesla z filmu Kokaínový Kartel! Takto po uši vyzbrojený som ticho kráčal po byte a pátral. Zrazu som sa hrozne vyľakal!!! Zbadal som sa totiž v zrkadle, a chvíľu mi trvalo, kým som v tom odvážnom a odhodlanom lovcovi spoznal seba. Skontroloval som brušáky, bicepsy a pokračoval ďalej v love. Musel som vyzerať veľmi nebezpečne, keď ten malý hajzel sa dobrú chvíľu vôbec neukázal. Začal som byť hrozne naštvaný, lebo som sa chcel vyspať. Tak som si sadol, zapálil cigaretu a čakal. Zrazu priletel. Práve som dofajčil tak som sa znova vyzbrojil a šiel po ňom. Ako som ho tak naháňal, do niečoho som zakopol. Pozriem na zem a... jasnačka!!! Kopol som do fľaše s vodou od kompótu, kam hádžem špaky. Fújjj, tá zmes sa mi roztiekla po podlahe. Ale neutriem to, kým ho nezabijem, vravím si. Keďže som mal od tej chvíle mokro v izbe, musel som nebezpečnú papuču vymeniť za ešte nebezpečnejší uterák. Rozhliadnem sa... a vidím ho. Je rovno predo mnou na stene. Teraz čím ho udrieť??? Tabu? Uterák? Keďže som mal uterák v pravej ruke a tú mám podstatne šikovnejšiu, zahnal som sa celou silou po komárovi. Zrazu počujem ranu ako z dela!!! Zavadil som totiž o kábel z reproduktora a ten sa z dvojmetrovej výšky zrútil s rachotom na zem. Asi by som mal byť naštvaný, ale práve naopak, bol som rád, že som neudrel ľavačkou, lebo by som stopro zhodil aj mikrovlnku. A komár? Jasné, že mi ušiel. Skúšal som sa na to aj vykašlať, ale akonáhle som zaľahol hneď mi bzučal pri uchu. Tak som si zúfalý sadol, že si aspoň prelistujem to tabu. Ako tak čítam článok ako lepšie uspokojiť ženu, ani som nestihol skonštatovať, na čo všetko autor zabudol a už som sa ocitol pod jeho náletmi. Odhodil som časopis a začal za ním tlieskať. Samozrejme  že som ho netrafil a začal sa už aj cítiť trápne, tak som prestal. Ešte by si hajzel pomyslel, že to tlieskam jemu a začal by sa predvádzať ešte viac. Kašlem na to, vravel som si. Idem spať, už nevládzem. Ešte som si tak pomyslel aké super by bolo keby som mal zo pri sebe pár žien. Vyzliekol by som ich komplet a porozmiestňoval po izbe, aby som znížil riziko, že si komár sadne na mňa a mohol sa kľudne vyspať. A ešte by som tam položil pre istotu aj jedného chlapa, pre istotu, že by ten komár bol buzerant! Poprípade ma ešte napadali somariny, ako či nemám odskočiť do tesca kúpiť biolit alebo či si nemám preniesť posteľ na medziposchodie a s týmito myšlienkami som pomaly zaspával. Bzzzzzzzzzzz a už tam bol zas... bol som úplne zúfalý!!! Napadlo ma, že zavolám mame nech mi poradí, čo mám robiť. Ale potom si vravím, že mám už 25 rokov a mama o piatej ráno bude pravdepodobne spať, že to musím zvládnuť sám. Akotak nabudený ešte z filmu G.I. Jane, som si vravel, že aj ona tam musela tvrdo makať, kým sa mohla kľudne vyspať a zvládla to. A bola to žena a ja som predsa šikovný chlap! Mám síce ťažšiu úlohu ako ona ale som chlap!!! Jarko zvládneš to, vravel som si!!! A tak ma napadlo, že použijem lesť. Úplne som sa odkryl a odhalil, ľahol si na chrbát, a keďže už vonku bolo vidno, tak som len čakal. Netrvalo dlho a pristál! Na mne! Ale skúste uhádnuť kam mi to hovädo sadlo!! Rovno na moje biele boxerky!!! Vravím si, zničím spolu s komárom aj celý svoj rodokmeň??? Kým som skonštatoval, že kašlem na rodokmeň, zasa niekam odletel!!! To som už naozaj vzdal, znova sa prikryl a snažil sa čo najskôr zaspať. Bzzzzzz. Otvorím oko, wooow svitla mi nová nádej, sedí rovno predo mnou!!! Lenže ja idiot som ležal na bruchu a ruky som mal zakliesnené pri tele pod paplónom. Opäť som smutne skonštatoval, že pravdepodobnosť, že ho teraz zabijem je menšia ako že si nájdem v Bratislave frajerku! Tak som ho len poslal do ... a odfúkol. Z posledných síl som sa omotal všetkým, čo som našiel poruke a trčal mi len nos. Bolo mi neskutočne horúco, bol som už aj hladný, ale akosi sa mi podarilo niečo po 6.30 zaspať. 7:30 zazvonil budík... a ja som sa musel pomaly začať pripravovať na nekonečnú poradu... krásna noc...

Teraz si znova kladiem otázku: Viete ako najjednoduchšie rozosmejete Boha? Odpoveď: Povedzte mu o svojich plánoch! ... A to som sa chcel len vyspať...

(Článok neprešiel "redakčnými" úpravami.)